Microsoft, ‘Windows XP’ Duvar Kağıdından Esinlenerek Kazak Tasarladı

Microsoft, tüm zamanların en ikonik duvar kağıdıyla süslenen özel kazaklarını satışa çıkardı. Evet yanlış duymadınız: Windows XP’nin varsayılan arka planı olan “Bliss” ile bir kazak üretildi.

Windows Ugly Sweater: Bliss Edition isimli süveterler Xbox Gear Shop‘ta 69.99 dolarlık fiyatla satışta. Gelirlerin bir kısmı koruma, biyolojik çeşitlilik ve iklim krizlerine çözüm bulmaya odaklanan ve kâr amacı gütmeyen bir hayır kurumu olan Nature Conservancy’e aktarılacak.

Windows XP, 2001 yılında piyasaya çıktığında 1996 tarihli ünlü fotoğraf “Bliss” ile birlikte sunuluyordu. Bu duvar kağıdı zaman içinde gezegendeki en tanınmış görüntülerden biri haline geldi. Yazılım devinin satışa sunduğu kazağın üstüne doğrudan görsel basılmamış, daha çok illüstrasyon hissi verilmiş. Eğer XP bilgisayarınızı açtığınızda masaüstünü bu halde görseydiniz, muhtemelen ekran kartında veya monitörde bir sorun olduğunu düşünürdünüz 🙂

Bu Microsoft’un çıkardığı ilk kazak değil. Windows 95, Clippy, Paint ve Mayın Tarlası gibi detaylar içeren farklı ürünler de aynı şekilde satışa çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir