İnce’den zehir zemberek sözler: Lanet olsun çekildim!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bak yapma yüzde 60’la kazanıyoruz, çekil. Sokağa çıkamazsın dediklerini, kendisinin de lanet olsun çekildim” ifadelerini hatırlattı. İnce muhalefeti zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde temaslarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’la birlikte gazetecilere açıklama yaptı. Konuşmasında 2018 ve 2023’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değindi.

“LANET OLSUN ÇEKİLDİM”

Muharrem İnce, 2023’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek “Bak yapma yüzde 60’la kazanıyoruz, çekil. Sokağa çıkamazsın dediklerini, kendisinin de lanet olsun çekildim” dediğini hatırlatan İnce, “60 puan yok ortada ama şimdi sokağa çıkamıyorlar. Sokağa çıktı mı protesto ediyorlar ama Muharrem İnce Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla geziyor. Seçim gecesi ‘neredeydin’ diye soranlar bugün bana ‘Sen haklıymışsın, geç anladık’ diyorlar. Tekrar söylüyorum. İnşallah beni bir kez daha geç anlamazlar.” ifadelerini kullanarak CHP’yi ve 6’lı masayı sert şekilde eleştirdi.

“CHP’NİN SİSTEMİ ÇÖKMÜŞ”

İnce, aday olup seçilemediği 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıklara sahip çıkılmadığının ifade edilmesi üzerine de seçimde kendisinin sandıklarla ilgili partisine sorduğu sorulara “Hallettik” cevabı aldığını söyledi.

Seçimlerin ardından sonuçları kendisine veremediklerini belirten İnce, şöyle devam etti:

Satılık olanlar yer değiştiriyor, kiralık olanların yeri değişebiliyor. Soruyorum ‘sonuçlar ne alemde?’ Sonuçlar olmayınca ben de ortaya çıkamıyorum. Hani o gece ‘neredeydin?’ diyorlar ya. Sonuçlar elimde olmadığı için çıkamıyorum. Şöyle bir konuşma yaptığımı düşünsenize 5-6 yıl öncesine geri dönün. CHP’nin önüne geliyorum, ‘Değerli arkadaşlarım, değerli basın mensupları, CHP’nin sistemi çökmüş. Bana şu anda bilgi veremiyorlar’ desem, bir milyon kişi o partiyi yakardı. Ben partimi korumak uğruna kendimi ateşe attım, yaktırmadım partiyi. Keşke yaktırsaydım. Bugünkü aklım olsa yaktırırım. Bugünkü aklım olsa hiç acımam. Giderim partinin önüne ‘Değerli kardeşlerim, sistem çökmüş.’ derim. Cam çerçeve kırarlar.”

2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili soruları da cevaplayan İnce, şunları kaydetti:

“Tencere iktidarı yıkar, doğrudur ama güvenlik tencereyi yıkar. Sen FETÖ ile PKK ile böyle yavşak bir ilişki içinde olursan bu millet dolar 100 lira olsa yine sana oy vermez. FETÖ’ye mesafe koyamazsan, PKK’ya mesafe koyamazsan dolar 100 lira olsun millet sana oy vermez. Bu FETÖ’den uzak durun. Bu millet terörden korkar. Niye biliyor musunuz? Bin yıldır bu topraklarda Moğolları gördü, Bizans’ı gördü, Yunan, İngiliz, Fransız, İtalyan, Rus gördü. Onun için bu millet güvenliği, terörle mücadeleyi ekmeğin, etin önüne koyar. Ben bunları anlatmaya çalıştım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir