İki Usta Analist Bu 2 Altcoin için Güçlü Koşu Bekliyor!

Kripto para piyasası kayıplarını telafi ederken, analistler ilerisi için umutlu konuşuyor. Özellikle bazı altcoin’ler için güçlü koşu tahminleri geliyor. Popüler analist Ali Martinez, DOGE’den epik kopuş bekliyor. Bir başka yerde Crypto Capo takma adlı analist lider altcoin Ethereum’un bir rakibinin 2X yapacağın öngörüyor.

Dogecoin (DOGE) için epik kopuş senaryosu

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa, dün ağır bir darbe aldı. Ancak, bunun yaralarını çok geçmeden sarmaya başladı. Bu süreçte orijinal meme coin’i Dogecoin de ciddi irtifa kaybetti. Ancak, popüler kripto analisti Ali Martinez, Dogecoin (DOGE) için destansı bir çıkış senaryosu öngörüyor. Dogecoin Nisan ayında cansız bir fiyat hareketliliği yaşadı. Dahası, ayı %40 düşüşle kapattı. Mayıs ayı da DOGE için yavaş bir başlangıç oldu. Mevcut Dogecoin fiyat aktivitesi traderların ve analistlerin ilgisini çekti. Birçoğu bundan sonra ne olacağını görmek için hareketlerini hevesle izliyor.

Kripto analisti Ali’ye göre, Dogecoin’in fiyat düşüşü, büyük boğa koşularından önceki davranışının tipik bir örneği. Dahası, Dogecoin’in mevcut %47’lik düşüşü sağlıklı bir geri çekilme olabilir. Ayrıca, azalan üçgen formasyonundan bir kopuşun ortasında potansiyel bir boğa koşusunun önünü açması mümkün. Düşük tepe noktaları ve yatay destek seviyeleriyle karakterize edilen alçalan üçgen formasyonu genellikle bir konsolidasyon dönemine ve ardından bir kırılmaya işaret eder. Dogecoin’in geçmişi göz önüne aldığımızda, bu formasyondan kopuşun özellikle kayda değer olması mümkün.

Analist, görüşünü desteklemek için örneklerden bahsediyor. 2017 yılında DOGE azalan bir üçgenden çıktı. Daha sonra, fiyat %982’lik bir boğa koşusuna girmeden önce %40 oranında düştü. Benzer şekilde, 2021’de Dogecoin azalan bir üçgenden çıktı. Ardından DOGE %12.197’lik devasa bir yükselişten önce %56 oranında irtifa kaybetti.

Kripto ayısı bu altcoin için long pozisyon açtı!

Crypto Capo’yu genellikle ayı tahminleriyle tanıyoruz. Özellikle Bitcoin için çöküş tahminleriyle daha önceleri kripto yatırımcılarının canını bir hayli sıktı. Bununla birlikte, son zamanlarda bu duruşunu değiştirdi. Analist, altcoin’lerdeki short pozisyonlarını kapattı. Dahası, lider altcoin Ethereum’un rakibi Solana’da (SOL) bir long bir pozisyon. Analist, işleme 133 dolardan girdiğini belirtiyor. Ayrıca, SOL’un fiyatının iki katına çıkacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, bir grafik eşliğinde şu açıklamaları yaptı:

SOL: Önemli bir destek seviyesine ulaştı (S/R flip) ve diğer birçok altcoin gibi potansiyel bir çift dip formasyonu gibi görünüyor. Burada long pozisyona girdim. (…) Birkaç kişi bana SOL long pozisyonlarından elde edilen inanılmaz kârları gösteren ekran görüntüleri gönderdi. Bana teşekkür eden nazik sözleriniz için çok minnettarım. Ancak, bazılarınızın kullandığı kaldıraç oranının çok yüksek olduğunu fark ettim.

Analistin grafiğinden de hedefinin yeşil bölgenin üst sınırı olduğunu görülüyor. Bu arada, SOL yazı sırasında günlük bazda %6,7 artışla 138,25 dolardan işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir