Beşiktaş’ın yeni transferi Ernest Muci, İstanbul’da

Beşiktaş’ın Polonya Ligi ekiplerinden Legia Varşova’dan kadrosuna kattığı Ernest Muci, İstanbul’a geldi.

Ara transfer döneminin son gününde kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarına devam eden Beşiktaş, Legia Varşova’nın 22 yaşındaki Armavut oyuncusu Muci’yi transfer ettiğini duyurdu. Genç oyuncu, Başkan Hasan Arat ve İkinci Başkan Hüseyin Yücel ile birlikte Polonya’dan kalkan uçakla İstanbul’a geldi. Arat, Yücel ve Muci’yi taşıyan uçak, saat 17.00 dolaylarında Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne iniş yaptı.

Muci: Bir rüyanın gerçekleşmesi

Beşiktaş’a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Muci, “Böylesi büyük bir kulüpte forma giymek benim için bir rüyanın gerçekleşmesi diyebilirim. Taraftarımızla ve takımla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Bu kulübün bir parçası olmak benim için çok önemli bir şey” dedi.

DHA’nın haberine göre transfer sürecinden de bahseden Muci, “Hızlı bir transfer oldu açıkçası. Maç oynadıktan sonra sabah Varşova’ya gittim buraya gelebilmek için. Bu transferin gerçekleştiği için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Hasan Arat: Beşiktaş camiasına hayırlı olsun

Camianın mutlu olacağı bir transfer olduğunu aktaran Başkan Arat ise şunları söyledi:

“Beşiktaş camiasına yeni sporcumuz Muci hayırlı olsun. Beşiktaş camiası her şeye layıktır. Bizler de bu göreve gelirken Beşiktaş’ın emrinde olduğumuzu söyledik. İnşallah güzel başarılara fırsat olur. Bu genç takımımızla güzel şeyler yaparız. Hocamızın çok güvendiği ve uzun zamandır istediği bir oyuncuydu. Samet hocamız da ekibiyle 2 aydır zaten üzerinde çalışıyordu. Türkiye’ye çok severek geldi. Kendisi gerçekten Beşiktaş’ı çok iyi çalışmış. Genç bir oyuncu. Bizim genç oyuncularla çok güzel bir birliktelik olacak. Camiamızın mutlu olacağı bir transfer oldu. 

Transferde dostluklarımızın çok etkisi oldu. Aynı zamanda Varşova Kulüp Başkanı’nın samimi davranışı ve sporcumuzun ailesinin gerçekten Türkiye’yi istemiş olması çok güzel bir netice getirdi. Hayırlı olsun Beşiktaş’a.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir