Önümüzdeki Günlerde Artış Beklenen 5 Altcoin!

Cardano fiyatı, DEX hacmindeki artış ve yeni meme coin lansmanı ile yükseliyor. Shiba Inu, holder’ların borsalardan 44 trilyondan fazla token çekmesiyle toparlanmayı hedefliyor. Ağ aktivitesi ısınırken CryptoFaibik takma adlı analist göre, bu altcoin fiyat artışına hazırlanıyor. Kripto analisti Akash Girimath, LTC’nin patlamaya hazır olduğunu söylüyor. Analist Gregor Horvat ise MX Token’in ATH’ı hedeflediğini ileri sürüyor.

Cardano tabanlı DEX’ler ve meme coinler altcoin fiyat rallisini körüklüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano Blockchain Mayıs ayında işlem hacminde bir artış kaydetti. Blockchain’deki en büyük DEX olan Minswap’teki işlem hacmi Mayıs ayının başında 10 milyon dolar iken Salı günü 72 milyon dolara tırmandı.

Minswap işlem hacmi

Minswap şu anda Cardano Blockchain’deki Toplam Değer Kilitli (TVL) en büyük DEX. Borsada 175 milyon dolar değerinde varlık var. Bu nedenle Minswap’teki faaliyetlerde önemli bir artış Cardano Blockchain’i etkiliyor. 24 saatlik işlem hacmi 8 milyon dolar olan bir meme coin olan SNEK, Cardano tabanlı DEX’ler Sundaeswap ve Minswap’te piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesinden bu yana SNEK fiyatı %268,71 oranında yükseldi. SNEK ticareti yapan piyasa katılımcıları, Minswap’teki işlem hacmindeki artışa katkı yaptı.

Lansmanlarından bu yana, hem SNEK hem de BANK fiyatları yükseldi. Salı günü itibariyle birleşik piyasa değeri 80 milyon dolar oldu. DEX işlemlerinden ve meme coin lansmanlarından kaynaklanan faaliyet telaşı Cardano’da bir ralliyi körükledi. ADA, Cuma günü 0,3535 dolardan basın zamanında 0,38 dolara yükseldi. Altcoin, bu hamlesinde %7,5’lik bir artış gösterdi. Cardano’nun, DEX’lerin artan popülaritesi ve platformlarındaki meme coin lansmanları ile yükselmeye devam etmesi muhtemel.

SHIB rezervleri borsalarda düşüşte, bu ne anlama geliyor?

Shiba Inu’nun kripto ticaret platformlarındaki rezervleri Mart ve Mayıs ayları arasında %33 azaldı. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, 30 Mayıs itibariyle kripto borsalarında 88,36 trilyon SHIB tokenı bulunuyordu. Öte yandan, bu rakam Mart ayındaki 132,89 trilyona kıyasla keskin bir düşüş gösterdi.

Borsalardaki Shiba Inu arzı (siyah çizgi)

Grafik, borsa rezervleri azaldıkça üst adresler tarafından tutulan arzın arttığını gösteriyor. Bu da cüzdan yatırımcılarının ve SHIB holder’larının tokenları borsalardan çektiği anlamına geliyor. Bu eylemler SHIB arzında düşüşe neden oldu. Bu da Shiba Inu’yu tutan cüzdan adreslerinin %65’inin su altında olduğu, yani gerçekleşmemiş zararlar üzerinde oturdukları bir zamanda satış baskısını hafifletti. Altcoin fiyatı yazı sırasında 0.00000870 dolar seviyesinde. Dolayısıyla %31 SHIB holder’ı mevcut fiyat seviyesinde kârlı pozisyonda.

SHIB holder’ları gerçekleşmemiş zararlar üzerinde oturuyor (zararda)

Ayrıca, 26 Mayıs’ta Shiba Inu adres aktivitesinde bir artış var. Artan adres aktivitesinin, meme coin’in fiyatında bir toparlanmayı desteklemesi muhtemel. Glassnode verilerine göre, o gün 2.538 yeni Shiba Inu cüzdan adresi oluştu. Bu metrik, son üç ayda yeni adreslerdeki günlük en büyük artışa işaret ediyor.

SHIB fiyatına (siyah çizgi) karşı Shiba Inu yeni adresleri (kırmızı çubuklar)

SHIB fiyatlarındaki düşüş, borsalardaki arzın azalması ve yaratılan büyük hacimli yeni adreslerle birleştiğinde, kısa vadede altcoin fiyatının toparlanması için bir katalizör görevi görmesi mümkün.

XRP ağında adres etkinliği artıyor, altcoin fiyat yükselişe hazır

Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, XRP ağı son iki gün içinde tüm zamanların en büyük ikinci adres etkinliği artışını kaydetti. 18 Mart’ta XRP şimdiye kadarki en yüksek adres aktivitesini gördü. Ayrıca, bunu sonraki on gün içinde XRP fiyatında %45’lik bir yükseliş izledi. Tipik olarak, yüksek adres aktivitesi piyasa katılımcıları arasında varlığa yönelik talebin artmasıyla bağlantılıdır.

XRP adres etkinliği

Yukarıdaki grafik, altcoin fiyatına karşı iki büyük faaliyet artışını gösteriyor. Ayrıca, Santiment’in verilerine göre XRP kripto ekosistemindeki diğer altcoin’lerden hafifçe ayrışmış durumda. Santiment, XRP’de %4’lük bir ayrışma kaydederek yaklaşan fiyat rallisi tezini destekliyor. Tarih tekerrür ederse, 18 Mart’a benzer bir senaryonun devreye girmesi olası.

CryptoFaibik takma adlı teknik analist, XRP fiyatı için bir yükseliş tezi ileri sürüyor. Analist, XRP’de güçlü bir alım hacmi akışı öngörüyor. Ayrıca ona göre, boğalar varlığın fiyatını 0,5003 dolarlık iki yıllık azalan trend çizgisi direncini geçmeye hazır. Bu da bir kırılma ile sonuçlanıyor.

XRP üç günlük fiyat grafiği

Ancak, XRP fiyatı simetrik üçgen formasyonundan çıkamazsa, altcoin için yükseliş tezi geçersiz olur.

Litecoin fiyatı patlamaya hazır

LTC fiyatı dört aydır 98 dolar engelini aşmak için mücadele ediyor. Kısa süreli kırılmalar olsa da hiçbiri devam edemedi ve sert düzeltmelere yol açtı. En son geri çekilme LTC’yi 80 dolarlık destek tabanını süpürmek için aşağı itti. Böylece, 75 dolarlık düşük bir seviyeyi belirledi. Şu ana kadar altcoin fiyatı yaklaşık %22’lik bir sıçrama yaptı. LTC, şu anda 91 dolardan işlem görüyor.

Önemli değişiklikleri Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Müthiş Osilatör (AO) momentum göstergelerinden görmek mümkün. AO, sıfır seviyesinin üzerinde temiz bir dönüş göstererek yükselen bir yükselişin varlığına işaret ediyor. Ayrıca RSI, azalan direnç seviyesine yaklaşırken ortalama seviyenin üzerinde bir toparlanma gösteriyor. İlgilenen yatırımcılar mevcut seviyelerde LTC biriktirmeye başlayabilir. Yükselişin teyidi, RSI azalan trend çizgisini aştığında gelecek. Böyle bir durumda, Litecoin fiyatının yükselişini başlatması mümkün. Bunun da 98 dolar engelini bir destek tabanına dönüştürmesi olası. Bu gelişme, altcoin’in 120 dolarlık direnç seviyesini yeniden ziyaret etmesinin yolunu açacaktır. Toplamda bu hareket, LTC sahipleri için mevcut pozisyondan %32’lik bir kazanç anlamına geliyor.

LTC 3 günlük grafik

Altcoin fiyatı için görünüm makul olsa da, alıcıların gelip gelmeyeceğini tahmin etmek için henüz çok erken. Öte yandan, Bitcoin fiyatı geçen haftanın en düşük seviyesi olan 25.764 doların altında satış durdurma likiditesini toplamaya hazır görünüyor. Eğer ayılar kontrolü ele geçirir ve LTC’yi 80 doların altında üç günlük bir mum çubuğu kapanışı yapmaya zorlarsa, bu daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Yukarıda bahsedilen destek tabanının kırılmasının ardından Litecoin fiyatı yaklaşık %20’lik bir düşüşle 64 dolara kadar gerileyebilir.

Bu altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini hedefliyor

MX Token (MX) üzerinde etkileyici bir ralli fark ettik. Bunu en son 11 Ocak’ta, tamamlanmış daha büyük bir A-B-C düzeltmesi ve güçlü bir destek bölgesi tespit etmiştik.

Bu arada, bugün gördüğünüz gibi, MX Token zaten 3.00 seviyesinin üzerinde. Bu da fiyatı yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri gönderecek yükseliş onay seviyesi. Ancak, kısa vadeli geri çekilmelerin farkında olmayı unutmamak gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir