Enkazdan çıkarılan futbolcu şampiyonluk golünü attı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkazdan çıkarılan Burçak Özkanca, 1 ay önce transfer olduğu Mardin 1969’un şampiyonluk golünü attı.

Yaklaşık 5 saat sonra enkazdan çıkarılan stoper Özkanca, depremde 5 takım arkadaşını kaybetti.

Bir süre dinlendikten sonra geçen ay aynı ligde 1. Grup’ta mücadele eden Mardin 1969’a transfer olan Özkanca, birkaç idmandan sonra takımla maçlara çıkmaya başladı.

Ligin 24. haftasında deplasmanda Yeşil Vartospor maçında sahaya çıkan Özkanca, attığı golle takımının şampiyon olmasını sağladı.

Özkanca: “Orada arkadaşlarımızla hikayemiz yarım kaldı”

Burçak Özkanca, AA muhabirine, kendisiyle birlikte 15 arkadaşının Kahramanmaraş’ta belediye tesislerinde kaldığını ve depremden önce oynadıkları maçı kazandıklarını söyledi.

Depreme tesisin 4. katında yakalandığını dile getiren Özkanca, enkaz altından vatandaşların kendisini kurtardığını belirtti.

Beş arkadaşının deprem felaketinde vefat ettiğini anlatan Özkanca, çok acı yaşadıklarını vurgularken, şunları söyledi:

“Attığı golle galibiyetin mimarı oldu”

Mardin 1969 Teknik Direktörü Cevdet Uzunköprü ise Burçak Özkanca’nın iyi bir futbolcu olduğunu anlatarak, “Enkaz altında kalmış, psikolojisi bozulmuştu. Depremde arkadaşlarını kaybetmesi kolay değil. Mardin’e gelen Burçak bir süre sonra toparlanmaya başladı. Son maçta attığı golle galibiyetin mimarı oldu.” ifadelerini kullandı.

Futbolcu Celal Geyik ise şampiyonluk maçında golü Burçak Özkanca’nın atmasına takım olarak çok sevindiklerini dile getirerek, “Buraya geldiği zaman onunla takımı ve vefat eden arkadaşları hakkında çok konuştuk. Takıma güzel uyum sağladı. Attığı golle şampiyonluk yaşaması bizleri de çok sevindirdi.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir