Cumhuriyet yazarı Balbay: Demirtaş’ın hamlesi, çekilmekten çok çekidüzen vermeye yönelik

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, 6,5 yıldır tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın aktif politikayı bıraktığını açıklamasına yönelik, “Demirtaş bütün bu dalgalanmaların ardından dün aktif siyasetten çekildiğini duyurdu. Demirtaş’ın siyasi çizgisine bakınca bunun çekilmekten çok çekidüzen vermeye yönelik olduğu söylenebilir” ifadesini kullandı. 

Balbay, yazısında şunları kaydetti:

“Seçmen katında büyük kabulü olan, Diyarbakır’da halıya dokunmuş desenleri en çok satan Demirtaş’ın silahlardan arındırılmış bir mücadele arzu ettiği biliniyor.

Bir yurttaş olarak değerlendirmemiz şu: Nereden gelirse gelsin, hedefi ne olursa olsun terörün her türlüsüne lanet olsun…

Bu topraklarda bir arada yaşama kültürünü edinmiş, bunu içine sindirmiş 85 milyon insanımızın tümü her türlü sorunun çözümünü TBMM’den beklesin… Terörle mücadele siyasetin bir parçası değil, siyasetin ortak paydası olsun… Silahlar patladı mı gerçekler susar… Herkes düşüncesini özgürce dile getirsin, çözüm birlikte aransın… Kimse terör üzerinde siyaset yapmasın… Böyle bir Türkiye’yi istemekle kalmamalı, inşa edebilmeliyiz!” 

TIKLAYIN – Demirtaş: Aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum

TIKLAYIN – Selahattin Demirtaş: Partime Cumhurbaşkanı adaylığına hazır olduğumu belirttim, gerekçe sunulmadan reddedildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir